Joseren curriculuma

KONDEKORAZIOAK

  • Kirol Merituaren Errege Ordenaren urrezko eta platako dominak, Kirol Kontseilu Gorenak eta Espainiako Batzorde Olinpikoak emanak, beren ibilbideagatik eta kirol-lorpenengatik (Olinpikoa Sydneyn 2000, Europako Txapelduna 2007 eta 8 Liga irabazi zituen 4 herrialde ezberdinetan).
  • Valentziako Generalitateak emandako Kirol Merezimenduaren Urrezko Domina.
  • Cocentaina, bere jaioterriko Seme Kutunaren goraipamena.

ESPERIENTZIA ETA LORPENAK JOKALARI GISA

Banakako sariak:

  • 2002/2003 belgikar txapelketako erdiko jokalaririk onena
  • 2000ko Grezian jokatutako Sydneyko Olinpiadetara sailkatzeko erasotzaile onena
  • Atenasko Olinpiadetara sailkatzeko blokeatzaile onena (Madril 2004)
  • Blokeatzaile onena 2005eko Europako Ligan
  • 2. blokeatzailerik onena Europako Txapelketan (Italia/Serbia 2004)
  • Blokeatzaile onena 2006ko Lauko Finalean Palman
  • Blokeatzaile onena Europako Txapelketan (Mosku 2007)
  • Blokeatzaile onena Munduko Kopan (Japonia 2007)

Txapelketa garrantzitsuenak Selekzioarekin (405 Nazioartekoak):

  • Japoniako Unibertsitatea 1996 (Zilarrezko Domina)
  • Munduko Txapelketa Japonian 1998 (8. postua)
  • Munduko Kopa Japonian 1999 (6. postua)
  • Munduko Ligako azken fasea Argentinan 2000 (5. postua)
  • Sydney 2000ko Olinpiar Jokoak (9. postua)
  • Mediterraneoko jokoak Tunisian 2001 (5. postua)
  • Munduko Txapelketa Argentinan 2002 (9. postua)
  • Europako Txapelketa Alemanian 2003 (8. postua)
  • Munduko Ligako azken fasea Madrilen 2004 (5. postua)
  • Mediterraneoko Jokoak Espainian 2005 (Zilarrezko Domina)
  • Serbia/Italia 2005 Europako Txapelketa (4. postua)
  • Europako Liga Portugal 2007 (Urrezko Domina)
  • 2007ko Errusiako Europako Txapelketa (Urrezko Domina)

Klubekin lortutako lorpen nagusiak:

  • LIGAK:
    • Ligako txapelduna Soriako Klubarekin (Espainia) 95/96
    • Ligako txapelduna Soriako Klubarekin (Espainia) 98/99
    • Ligako txapelduna Almeriako Klubarekin (Espainia) 99/00
    • Ligako txapelduna Noliko Maaseik Klubarekin (Belgika) 00/01
    • Ligako txapelduna Paris Volley Klubarekin (Frantzia) 01/02
    • Ligako txapelduna Club Son Amar Palmarekin (Espainia) 05/06
    • Ligako txapelduna Club Drac Palmarekin (Espainia) 06/07
    • Ligako txapelduna Club Drac Palmarekin (Espainia) 07/08
  • KOPAK:
    • Errege Kopako txapelduna Almeria Klubarekin (Espainia) 99/00
    • Kopako txapelduna Noliko Maaseik Klubarekin (Belgika) 00/01
    • Errege Kopako txapelduna Club Son Amar Palmarekin (Espainia) 04/05
    • Errege Kopako txapelduna Club Son Amar Palmarekin (Espainia) 05/06

ESPERIENTZIA ETA LORPENAK ENTRENATZAILE GISA

Esperientzia:

  • Espainiako Boleibol Federazioko teknikari ofiziala Guadalajarako 2011ko lehen Campusean
  • Espainiako Boleibol Federazioko teknikari ofiziala Guadalajarako 2011ko bigarren Campusean
  • Soriako Numancia Boleibol Klubeko lehen entrenatzailea 2011/2012 denboraldian
  • Espainiako Boleibol Federazioko teknikari ofiziala Guadalajarako 2012ko lehen Campusean
  • Espainiako Boleibol Federazioko teknikari ofiziala Guadalajarako 2012ko lehen Campusean
  • La Verako Jaraíz Boleiboleko campuseko teknikaria 2012-08-02 ikasturtean
  • Bera Bera Donostiako Boleibol Klubeko teknikaria 2012/2013

Lorpenak:

  • Errege Kopako txapeldunordea Soriako Numantzia Boleibol Klubarekin 11/12
  • 3. Gizonezkoen Boleiboleko Superligan sailkatu da Soriako Numantzia Boleibol Klubarekin 11/12

PRESTAKUNTZA

  • 2009ko Boleibol entrenatzailearen maila goreneko titulua (III. maila)
  • Orthos akademiako irakaslea (2012/2013)
  • Instruktorea FEDA (Espainiako Aerobic eta Fitness Federazioa) Entrenamendu funtzionala eta gainazal ezegonkorrak, etendako TRX entrenamendua eta Cross Force Training 2012/2013)
  • Lehen Hezkuntza Valladolideko Unibertsitatean (Soriako campusa)

HIZKUNTZAK

  • Gaztelania (ama-hizkuntza)
  • Valentziera (ama-hizkuntza)
  • Ahozko ingelesa
  • Italiera mintzatua
  • Frantsesa, oinarrizko ezagutzak …